Folia Stretch Castorama – nowoczesna folia stretch dla biznesu

W firmach wykorzystuje się rozmaite materiały pakowe, które pozwalają zabezpieczyć towary i sprzęty przed czynnikami zewnętrznymi. Jednym z najpopularniejszych materiałów, bez którego wręcz trudno wyobrazić sobie pakowanie, jest bez wątpienia folia stretch, jak choćby bardzo popularna folia stretch Castorama. W Glopack znaleźliśmy sposób na to, by zwykła folia stała się jeszcze praktyczniejsza. Jak to możliwe?

 

Z czego jest produkowana i jak się ją wykorzystuje w miejscu pracy? Czym wyróżniają się nowoczesne produkty Glopack? O tym napiszemy w dalszej części artykułu.

Folia stretch Castorama – co to takiego?

Folia stretch stała się w ostatnim czasie jednym z materiałów pakowych, bez których wręcz trudno wyobrazić sobie działania w przemyśle, handlu, a nawet w domowym zaciszu.

Produkuje się ją z polietylenu niskiej gęstości (LDPE), co przekłada się na najważniejsze cechy tego materiału. Stretch jest ultra cienki, a przy tym niezmiernie wytrzymały (zwłaszcza wzmocnione produkty Glopack ze specjalnymi paskami LDPE). Łatwo przyczepia się do owijanej powierzchni i wyróżnia się dużą elastycznością. Dzięki temu, przy jego pomocy da się bez większego trudu zapakować rozmaite przedmioty.

Umów się na bezpłatną prezentację produktu w Twojej firmie

*Pola wymagane

Glopack folia stretch – jakie rodzaje folii można wykorzystać?

Folia stretch bywa produkowana w różnych wariantach. Najczęstszy podział wyróżnia rozwiązania do pakowania:

  • ręcznego,
  • maszynowego

 

Oprócz tego spotyka się także inne typy folii, związane z jej zastosowaniem:

  • folia czarna lub niebieska (zabezpieczenie przed uszkodzeniami i zakrycie zawartości paczki),
  • folia perforowana (do transportu i przechowywania towarów wymagających wentylacji),
  • folia wzmocniona (do pakowania przedmiotów wymagających szczególnego zabezpieczenia).

 

Poza standardowymi typami folii stretch, w ofercie Glopack posiadamy folię pre-stretch, uzyskiwaną w procesie wstępnego rozciągu. Jedna rolka posiada nawet trzykrotnie więcej metrów niż standardowy produkt. Dodatkowo zastosowanie jej zwiększa wydajność pakowania oraz ogranicza zużycie materiału pakowego, co przekłada się na redukcję kosztów.

 

Folia stretch Castorama – do czego się jej używa?

Folia stretch najczęściej przydaje się do pakowania towarów przed wysyłką. Chroni je przed wilgocią, zarysowaniem lub zabrudzeniem, by każda paczka dotarła do adresata w optymalnej kondycji. Przy jej pomocy da się zapakować pojedyncze produkty, o nawet bardzo nietypowym kształcie. Folią stretch zawija się także palety, by ustabilizować ładunek i uchronić go w czasie magazynowania i transportu.

Stretch sprawdza się podczas przechowywania rozmaitych produktów w firmach, zabezpieczając przedmioty przed uszkodzeniem i zakurzeniem. Zwykła, cienka folia bywa chętnie wykorzystywana naprawdę w wielu sytuacjach i okolicznościach.

Od 2008 roku działamy na rynku polskim i stale się rozwijamy, uwzględniając ekologiczne aspekty oraz najnowszą wiedzę. Mamy wiedzę, doświadczenie i potwierdzenie naukowe, że nasze produkty są skuteczne i optymalizują koszty. Działamy z dbałością o rozwój firm i naszą planetę.

Folia stretch Castorama i wydajne produkty od Glopack

Firma Glopack od lat dostarcza folię stretch najwyższej jakości, wyróżniającą się dobrą trwałością i nadającą się do pakowania rozmaitych przedmiotów. Nasze produkty są znacznie bardziej wydajne niż klasyczne folie stretch, co pozwala obniżyć koszty związane z pakowaniem towarów oraz… zadbać o środowisko naturalne, dzięki optymalizacji zużycia materiałów pakowych.

Zachęcamy do poznania naszych wszystkich produktów i wybrania tych, które najlepiej wpiszą się w potrzeby danego biznesu – poprawiając komfort oraz zmniejszając koszty pakowania.

Innowacyjność
produktów

40% folii z recyklingu w gotowym produkcie bez pogorszenia parametrów jakościowych.

Skuteczność potwierdzona
badaniami naukowymi

Ścisła współpraca z ośrodkami naukowymi – Politechnika Lubelska

Optymalizacja
kosztów firm

Zero odpadów poprodukcyjnych, całość surowca zostaje wykorzystana.

Proekologiczne
działania

Wyrażające troskę o dobro przyszłych pokoleń (jesteśmy członkiem Polskiego Paktu Plastikowego)

W 2021 r. przyznano nam główną nagrodę w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020” za folię stretch, która jest jednym z naszych flagowych produktów.


Kapituła doceniła opatentowaną przez nas technologię, pozwalającą wyprodukować folię trzykrotnie cieńszą od obecnie używanej na rynku, a przy tym o wytrzymałości najmocniejszej foli dostępnej w sprzedaży. To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach – redukcja emisji opakowań foliowych aż o 2/3 obecnego wolumenu jest wielkim, innowacyjnym krokiem ku zrównoważonemu rozwojowi.

Nasza oferta

Folia Stretch Wzmocniona Maszynowa i Ręczna

Charakteryzuje się niską wagą a bardzo dużą wytrzymałością, dzięki zastosowanym wzmocnieniom w formie pasków z LDPE

Folia Stretch Wzmocniona Maszynowa i Ręczna z paskami zabezpieczającymi w różnych kolorach

Charakteryzuje się niską wagą a bardzo dużą wytrzymałością, dzięki zastosowanym wzmocnieniom w formie pasków

Folia stretch z perforacją Maszynowa i Ręczna

Służy do zabezpieczenia i przewożenia ładunków i towarów, które wymagają wentylacji podczas transportu, co pozwala uniknąć zniszczenia, zepsucia w czasie przewożenia.

Folia pre- strech bez tulei Ręczna i Maszynowa

Charakteryzuje się brakiem tulei, co eliminuje całkowicie problem ich zagospodarowania, w zamian oferujemy dyspensery wielokrotnego użytku zastępujące tuleje.

Folia pre- strech na tulei Ręczna i Maszynowa

Posiada trzykrotnie więcej metrów na kilogramie w porównaniu ze standardową folią stretch