GLOPACK® – innowacyjne produkty, proekologiczne efekty

Wspieramy firmy we wdrożeniu proekologicznych rozwiązań w kategorii opakowań. Mamy wiedzę, doświadczenie i potwierdzenie naukowe, że nasze produkty są skuteczne i optymalizują koszty. Działamy z dbałością o rozwój firm i naszą planetę.

Od 2008 roku działamy na rynku polskim i stale się rozwijamy, uwzględniając ekologiczne aspekty oraz najnowszą wiedzę. Współpracujemy z ośrodkami badawczymi z Polski – konsultując, testując, tworząc naszą ofertę w oparciu o najwyższe standardy jakości. Optymalizujemy nasze produkty, optymalizując jednocześnie koszty naszych Klientów.

Jesteśmy członkami Polskiego Paktu Plastikowego, który jest częścią globalnej sieci Plastics Pact Fundacji Ellen MacArthur. Wraz z organizacjami wspierającymi, działamy na rzecz transformacji w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego dla opakowań z tworzyw sztucznych do roku 2025.

Pracujemy w oparciu o nasze wartości – w trosce o zdrowie, z pasją i otwartą głową, dążąc do maximum efektywności podejmowanych działań/projektów. Zmieniamy świat na lepsze – innowacyjnie i proekologicznie.

Nasza firma jest laureatem nagrody Gazele Biznesu, otrzymała także tytuł Rzetelnej Firmy.

Wartości firmy

Zdrowie

Propagujemy ekologiczne rozwiązania w biznesie, które przekładają się na zadbane środowisko, a co za tym idzie – zdrowie i komfort życia.

Pasja

Wierzymy w słuszność naszych działań – pomaga nam to w 100% angażować się w projekty, być kreatywnym, a także zarażać entuzjazmem Klientów.

Efektywność

Prowadzimy nasze projekty koncentrując się osiągnięciu maksymalnych efektów, dla Klientów i środowiska.

Galeria zdjęć

Zespół

Tomasz-Szalas

Tomasz Szalas

Prezes Zarządu
foto

Katarzyna Wicha

Dyrektor sprzedaży
odpowiedzialność za środowisko

Nasze działania proekologiczne

Glopack® kładzie duży nacisk na działania proekologiczne.

Poprzez ograniczenie masy folii o 66% – w stosunku do obecnie stosowanej technologii - w ciągu 10 lat nasza fabryka ograniczy ilość odpadów foliowych o 145 tysięcy ton oraz zredukuje przewozy kontenerowe TIR-ami o 12 tysięcy kursów.

Produkujemy folię korzystając z „zielonej energii” – nasza hala posiada instalacje fotowoltaiczną.

Firma opracował technologię wykorzystania w 40% folii z recyclingu w gotowym produkcie bez pogorszenia parametrów jakościowych.

W procesie produkcji nie powstają odpady poprodukcyjne – całość surowca zostaje wykorzystana. Jest to szczególnie istotne przy folii perforowanej (z wentylacją). W starej technologii pozostawały skrawki po wycięciach otworów.