Folia stretch czarna

Folia stretch to materiał powszechnie używany w logistyce. Służy ona do zabezpieczania produktów podczas transportów. Doskonale sprawdzi się w magazynach, hurtowniach, czy też firmach transportowych. Czym wyróżnia się czarna folia stretch i kiedy warto ją wybrać?

Czym jest folia stretch?

Jest to nic innego jak wysoce rozciągliwe tworzywo sztuczne, które służy do owijania przedmiotów. Jej elastyczność sprawia, że przedmioty owinięte zgodnie z wytycznymi, nie przemieszczają się w czasie transportu. Mimo swojej elastyczności folia stretch jest wysoce wytrzymała na przebicia, a posiadanie kleju po jednej stronie sprawia, że jest ona szybka i łatwa w użyciu. Dlatego też jest ona tak często stosowana w logistyce oraz innych dziedzinach gospodarki.

Umów się na bezpłatną prezentację produktu w Twojej firmie

*Pola wymagane

Do czego służy czarna folia stretch?

Czarnej folii stretch używamy najczęściej w transporcie towarów. Dzięki nadaniu folii koloru chronimy towar nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także precyzyjnie ukrywamy zawartość przesyłki przed niepożądanymi czynnościami – kradzież, przywłaszczenie, wścibskie spojrzenia etc. Dzięki temu, że folia stretch nie posiada określonego kształtu, można dopasować ją do przesyłek każdej wielkości oraz w każdym możliwym kształcie.

Jakie wyróżniamy rodzaje folii stretch?

Folię stretch dzielimy na dwa rodzaje. W zależności od sposobu użytkowania wyróżniamy folię:

  • ręczną
  • maszynową

W zależności od upodobań oba te rodzaje są powszechnie stosowane. Ręczną opcję najczęściej wybierają osoby prywatne sprzedające swoje rzeczy poprzez różne portale internetowe, np. Vinted, OLX, Allegro etc. Formę maszynową natomiast stosuje się do owijania towarów przy użyciu maszyn nazywanych owijarkami. Ta forma wykorzystywana jest w głównej mierze przez klientów biznesowych, co nie oznacza, że nie korzystają oni z foli ręcznej, bo taka też znajduje zastosowanie w przedsiębiorstwach.

Od 2008 roku działamy na rynku polskim i stale się rozwijamy, uwzględniając ekologiczne aspekty oraz najnowszą wiedzę. Mamy wiedzę, doświadczenie i potwierdzenie naukowe, że nasze produkty są skuteczne i optymalizują koszty. Działamy z dbałością o rozwój firm i naszą planetę.

Folia stretch – gdzie możemy jej używać?

Folia stretch ma wiele zastosowań. Oprócz logistyki jest ona używana także np. w domowym zaciszu, gdzie coraz częściej Panie stosują ją podczas domowego SPA. Ponadto foli stretch używamy w domu także do owijania misek z otwartą już żywnością, tak aby zabezpieczyć ją przed rozsypaniem oraz żeby zabezpieczyć lodówkę przed roznoszeniem się zapachu. Największym zainteresowaniem cieszy się ona jednak w przypadku transportu, ponieważ można nią owinąć kilka przesyłek docierających do jednego klienta, zapewniając im stabilizację oraz ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Folią stretch można zabezpieczyć także różnej wielkości palety, ponieważ dzięki swojej wytrzymałości jest ona w stanie ściśle utrzymać produkty nawet o dużej masie.

 

Ekologiczna, czarna folia stretch – ale jak to?

Mimo tego, że folia stretch powstaje z tworzywa sztucznego, nowoczesne technologie pozwalają na ograniczenie jej wpływu na środowisko. Jedną z firm, dla których ważny jest zrównoważony rozwój jest GLOPACK. Dzięki budowanemu doświadczeniu przedsiębiorstwo opracowało sposób pozwalający na wykorzystanie 40% folii z recyklingu w gotowym produkcie bez pogorszenia jego jakości. Dzięki dostępnej technologii firma ograniczyła także masę folii o 66%, co poskutkuje zmniejszeniem ilości odpadów foliowych o 145 tys. ton w ciągu najbliższych 10 lat.

Jeśli jesteś człowiekiem, który zdaje sobie sprawę z tego, jak negatywny wpływ na środowisko ma używanie plastiku, warto rozważyć zakup ekologicznego produktu, który nie oddziałuje na ekosystem tak samo jak robią to standardowe produkty.

 

Jakie cechy posiada czarna folia stretch?

Czarna folia stretch to jedna z najpopularniejszych folii wykorzystywanych podczas transportu produktów. Nawijanie czarnej folii stretch jest banalnie proste i nie wymaga specjalnych umiejętności, dzięki czemu znajduje ona zastosowanie nie tylko w firmach logistycznych, ale także wśród osób prywatnych, które używają czarnej folii stretch do owijania przesyłek sprzedawanych poprzez portale ogłoszeniowe.

 

Główne cechy czarnej folii stretch to:

  • nieprzezroczystość
  • niska cena
  • łatwość użycia
  • elastyczność
  • czepliwość
  • termokurczliwość
  • szczelność
  • ochrona przed nasłonecznieniem

 

Jaką czarną folię stretch wybrać?

Na rynku istnieje wielu producentów folii stretch, jednak jeśli chcesz postawić na wydajność zakupionej rolki, a jednocześnie lekkość oraz ekologiczność. Zastanów się nad wyborem folii stretch od firmy Glopack, gdzie skupiamy się na proekologicznych działaniach, jednocześnie pracując nad wzrostem wydajności produktu.

Innowacyjność
produktów

40% folii z recyklingu w gotowym produkcie bez pogorszenia parametrów jakościowych.

Skuteczność potwierdzona
badaniami naukowymi

Ścisła współpraca z ośrodkami naukowymi – Politechnika Lubelska

Optymalizacja
kosztów firm

Zero odpadów poprodukcyjnych, całość surowca zostaje wykorzystana.

Proekologiczne
działania

Wyrażające troskę o dobro przyszłych pokoleń (jesteśmy członkiem Polskiego Paktu Plastikowego)

W 2021 r. przyznano nam główną nagrodę w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020” za folię stretch, która jest jednym z naszych flagowych produktów.


Kapituła doceniła opatentowaną przez nas technologię, pozwalającą wyprodukować folię trzykrotnie cieńszą od obecnie używanej na rynku, a przy tym o wytrzymałości najmocniejszej foli dostępnej w sprzedaży. To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach – redukcja emisji opakowań foliowych aż o 2/3 obecnego wolumenu jest wielkim, innowacyjnym krokiem ku zrównoważonemu rozwojowi.

Nasza oferta

Folia Stretch Wzmocniona Maszynowa i Ręczna

Charakteryzuje się niską wagą a bardzo dużą wytrzymałością, dzięki zastosowanym wzmocnieniom w formie pasków z LDPE

Folia Stretch Wzmocniona Maszynowa i Ręczna z paskami zabezpieczającymi w różnych kolorach

Charakteryzuje się niską wagą a bardzo dużą wytrzymałością, dzięki zastosowanym wzmocnieniom w formie pasków

Folia stretch z perforacją Maszynowa i Ręczna

Służy do zabezpieczenia i przewożenia ładunków i towarów, które wymagają wentylacji podczas transportu, co pozwala uniknąć zniszczenia, zepsucia w czasie przewożenia.

Folia pre- strech bez tulei Ręczna i Maszynowa

Charakteryzuje się brakiem tulei, co eliminuje całkowicie problem ich zagospodarowania, w zamian oferujemy dyspensery wielokrotnego użytku zastępujące tuleje.

Folia pre- strech na tulei Ręczna i Maszynowa

Posiada trzykrotnie więcej metrów na kilogramie w porównaniu ze standardową folią stretch