16 czerwca 2021 r., spośród 23 przyjętych zgłoszeń, znamienite jury przyznało nam główną nagrodę w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020” za folię stretch, która jest jednym z naszych flagowych produktów.
Kapituła doceniła opatentowaną przez nas technologię, pozwalającą wyprodukować folię trzykrotnie cieńszą od obecnie używanej na rynku, a przy tym o wytrzymałości najmocniejszej foli dostępnej w sprzedaży. To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach – redukcja emisji opakowań foliowych aż o 2/3 obecnego wolumenu jest wielkim, innowacyjnym krokiem ku zrównoważonemu rozwojowi.
„Od początku istnienia firmy kierujemy się innowacyjnością i odwagą w realizowaniu pionierskich pomysłów. Nieustannie testujemy nowości technologiczne oraz poszukujemy nowych, świeżych rozwiązań, by jeszcze lepiej realizować naszą misję. Działamy z myślą o jak najlepszej wydajności i oszczędności, które zadowolą naszych klientów, ale również z troską o środowisko. Chcemy tworzyć produkty, które będą kreowały lepszą przyszłość dla następnych pokoleń.” – tak działanie Glopacku podsumowuje Tomasz Szałas, prezes firmy.
Folia stretch, za którą zostaliśmy wyróżnieni, pozwala na oszczędność minimum 30% kosztów oraz zredukowanie ilości plastiku o nawet 60%. Efekt ten mogliśmy osiągnąć dzięki wielu testom, eksperymentom oraz współpracy z naukowcami z Politechniki Lubelskiej. Poszukując najlepszych możliwości, wyznaczamy standardy dla całej branży, a z naszych osiągnięć korzystać mogą różne segmenty gospodarki.
Konkurs „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020” to prestiżowe wydarzenie organizowane przez Wydawnictwo Eurologistics. Odbywa się od 2005 roku i jego głównym celem jest wyłanianie najlepszych, wyróżniających się produktów i usług, które wspierają pracę działów logistycznych (sprzęt, urządzenia, technologia, IT, środki transportu,
usługi dla sektora TSL).
Tegorocznych zwycięzców wyłoniła kapituła w składzie: dr Mirosław Antonowicz, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie; Łukasz Chmaj, audytor, konsultant i trener; Peter Duwel, właściciel XTL Consulting; dr hab. Aleksandra Laskowska-Rutkowska, profesor Uczelni Łazarskiego, dyrektor Centrum Logistyki i Innowacji w Uczelni Łazarskiego; dr hab. Jana Pieriegud, profesor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; prof. dr hab. Maciej Szymczak, prorektor do spraw rozwoju i współpracy z otoczeniem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Kinga Wiśniewska, redaktor prowadząca Eurologistics.
To dla nas wielki zaszczyt i motywacja do pracy nad jeszcze lepszymi rozwiązaniami wspierającymi ekologię I zrównoważony rozwój.